Aktuali informacija ekstremalios situacijos laikotarpiu

Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų pakeitimo.

Dėl Vilniaus m. savivaldybės administracijos direktoriaus2020-04-24 įsakymo pakeitimo

Dėl-Covid-19-ligos-koronaviruso-infekcijosvaldymo-priemonių-vaikų-priežiūros-organizavimo

Dėl-COVID-19-situacijų-valdymo-grupės-sudarymo-ir-darbo-plano-patvirtinimo

Priemonių-ir-veiksmų-planas-patvirtinus-Covid-19-atvejį

Ikimokyklinis ugdymasBendros rekomendacijos

Informacija dėl sunkių jausmų koronaviruso pandemijos metu

Šiuo metu mes visi bijome susirgti, saugome save, vieni kitus, o užsikrėtus jaučiame didelę baimė, neviltį ir net kaltės jausmą. Kviečiame kartu mažinti blogus jausmus pandemijos metu. Kaskart išgirdę, kad kas nors serga, ar užkrėtė kitą priminkime kad:

• sergantis žmogus nepasirinko pats susirgti. Sergantis asmuo gali jaustis vienišas

NUOŠIRDUS RŪPESTIS IR DĖMESYS GALI BŪTI DIDELĖ PAGALBA;

• žmogus užsikrėtęs ar bijantis užkrėsti kitus, gali jausti kaltę

RAGINIMAS NEPASIDUOTI IR DRĄSIAI PASAKYTI, KAD SERGA GALI PADĖTI IŠSAUGOTI KITŲ SVEIKATĄ;

• asmuo, kuris susirgo ir galimai užkrėtė kitus, neretai jaučia aplinkinių kaltinimus

KALTINIMAI NIEKAM NEPADĖJO PASVEIKTI AR NEUŽSIKRĖSTI. PALAIKYKIME VIENI KITUS;

• žmogus, kuriam reikia izoliuotis, gali pykti, ypač jei griūna visi planai

PAAIŠKINKIME, KAD IZOLIACIJA YRA VIENINTELIS BŪDAS PADĖTI SAU IR KITIEMS, KAD VIRUSAS NEPLISTŲ.

viruso kortele-2 viruso korteles_1 viruso korteles-3 viruso korteles-4

ALGORITMAI

Kaip reikia elgtis, jei ugdymo įstaigos darbuotojas ar mokinys susirgo COVID-19 liga? Ką turi daryti tėveliai? Ką turi daryti ugdymo įstaigos administracija? Visą informaciją rasite Nacionalinio visuomenės sveikatos centro parengtuose algoritmuose.

7687_cc429a619647e4d5126d678313366b8f